Boşanma Davası Açma

Boşanma davaları tarafların şikayet ve beklentilerine göre çok çeşitlilik göstermektedir. Boşanma davasının sebepleri ve sürecin işleyişine göre tarafların yaşayacağı süreç de farklılaşır. Her ne kadar boşanma avukatı olmadan boşanma davası açmak mümkün olsa da, bu şekilde açılan davaların çoğu usulüne uygun olmayan dilekçeler vs. gibi sebeplerden ötürü reddedilir. Bu yüzden boşanma davası açmadan önce ilk yapmanız gereken güvenilir, tecrübeli ve alanında uzman bir boşanma avukatı bulmaktır.

Çiftler boşanma davaları öncesinde nereye başvuracaklarını ilk etapta bilemeyebilirler. Çünkü boşanma davası dendiğinde kontrol edilmesi ve üzerine gidilmesi gereken onlarca parametre vardır. Bu faktörler ve onlar hakkında atılacak adımlar sadece kişisel araştırmalar ile yapılması mümkün değildir. Onun yerine aksiyon alması için tecrübeli ve işinin ehli bir boşanma avukatı bulmak en doğru olandır.

Boşanma davaları sebebine, şikayete ve diğer birçok etkene göre çeşitlilik gösterebilir. Biz, Boran&Üner Hukuk Bürosu olarak sizlere şikayetçi olduğunuz durumun hukuki analizini en basit ve en etkili şekilde yapıyoruz.

Boşanma Davaları çok kısa süren basit süreçler olabileceği gibi, duruma göre uzun süren sancılı süreçler de olabilir. Çünkü tarafların tutum ve yaklaşımı, birbirlerine karşı olan ithamları ve şikayetleri davayı daha komplike bir hale sokabilmektedir. Boran&Üner Hukuk İstanbul Boşanma Avukatı Hizmeti ile sizler için durumu en basite indirgeyerek sizleri çözüme ulaştırıyoruz.

Anlaşmalı veya çekişmeli fark etmeksizin her türlü boşanma davası beklenmedik yerlere gidebilir. Durumun her zaman kontrol altında olduğundan emin olmak ve en kısa yoldan sonuca ulaşmak için profesyonel hukuki destek kesinlikle şart. Boşanma davası açmaya karar verdiğiniz andan itibaren takip etmeniz gereken her prosedür size karmaşık gelecektir. Örneğin, sadece bir resmi dilekçe yazmak bile sizlere karmaşık gelebilir ve bu konuda yardıma ihtiyaç duyabilirsiniz. Bundan sonraki diğer adımlarda da ne yapacağınızı bilemediğiniz noktalarda boşanma avukatı desteği ihtiyacınız olan tek şey.

Özellikle çekişmeli boşanma davalarında tarafların hukuki süreçlerinin artık kesin şekilde profesyonel destek gerektireceği durumlarda bir telefon uzağınızdayız. Boran&Üner Hukuk Bürosu olarak sizlere aile hukuku konusunda yardımcı olmaya daima hazırız.

Menü